۱ میلیون دستگاه خودروی برقی در جاده های آلمان

به گزارش شبکه تلویزیونی اقتصادایران، هر چند براساس برنامه ریزی، ۶ ماه پیش باید از این رقم عبور می کرد اما به گفته ی پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان، در مصاحبه با روزنامه ی «دِر تاگسپیگل» Der Tagesspiegel نقل قول شده در رویترز «ما در ماه ژوئیه به هدف ۱ میلیون دستگاه خودروی برقی در حال تردد در خیابان ها خواهیم رسید،‌ در حالی که هیچ کس باور نداشت که این رقم قابل دستیابی باشد، هر چند بر اساس برنامه ریزی ۶ ماه دیرتر محقق شد،‌ اما به هر حال به نتیجه رسید.» به گفته ی وزیر اقتصاد آلمان، برنامه های سوبسید [یارانه] دولتی باعث تقویت رویکرد گذار به خودروهای برقی شده است و به احتمال زیاد می تواند به هدف تردد ۷ تا ۱۰ میلیون خودروی برقی در جاده های کشورش برسد.

اروپا در سال ۲۰۲۰ به بزرگترین بازار خودروهای برقی تبدیل شد که دلیل اصلی آن اقدام ها و رویکردهای حکومت ها در اتخاذ چنین سیاستی بوده است. بر اساس این رویکرد خودروسازانی که به ساخت خودروهای آلاینده ادامه دهند جریمه می شوند و آنان که محصولات بدون آلایندگی تولید می کنند، تشویق می شوند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در بخش خودرو مؤسسه ماتیاس اشمیت Matthias Schmidt، آلمان در اروپا، از لحاظ پیشبرد اهداف گذار به خودروهای برقی جلوتر از سایر کشورهای این منطقه است و در سال ۲۰۲۱ تا به حال موفق به ثبت و شماره گذاری ۲۴۸ هزار دستگاه خودروی برقی از ماه ژانویه تا ماه مه شده است. فرانسه در مقام دوم و بریتانیا در مقام سوم هستند.

دو خودروساز دایملر [کمپانی مادر مرسدس بنز] و گروه خودروسازی فولکس واگن، در مقایسه با سایر خودروسازان، برنامه های تولید رقابت جویانه تری دارند و سرمایه گذاری بسیار هنگفتی را برای رقابت با تسلا انجام داده اند طوری که در اروپا تاج «راهبر بازار» را از چنگ تسلا درآورده اند. به بیان دقیق تر به گفته ی مؤسسه اشمیت، تسلا که در سال ۲۰۱۹ بیش از ۳۱ درصد از بازار خودروهای برقی اروپا را در اختیار داشت، در سال ۲۰۲۰ به سهم ۱۳٫۲ درصدی قناعت کرد. این روند در سال ۲۰۲۱ هم ادامه یافت طوری که به گفته ی مؤسسه اشمیت،‌ بیش از ۲۵ درصد از بازار خودروهای باتری دار اروپایی به دستان گروه خودروسازی فولکس واگن افتاده است. مقام دوم گروه خودروسازی استلانتیس [که از ادغام فیات کرایسلر با پژو-سیتروئن به وجود آمده] با سهم ۱۶٫۸ درصد و مقام سوم اتحاد رنو-نیسان با ۱۲٫۳ درصد است و تسلا با ۱۴٫۵ درصد در بازار اروپا به مقام چهارم تنزل پیدا کرده است.

  • منبع : marketwatch.com
برچسب ها