گروه بهمن یک گروه منسجم در خودروسازی به شمار می رود

به گزارش شبکه تلویزیونی اقتصادایران، سفیر جمهوری ارمنستان در ایران  و هیات همراه با حضور در شرکت بهمن ضمن دیدار و رایزنی با مدیران ارشد این گروه خودروسازی از خط تولید خودرو‌های جدید گروه بهمن موتور از جمله دیگنیتی و فیدلیتی بازدید کرد.
چگونگی ونحوه تعامل دولت ارمنستان با گروه بهمن از جمله موضوعاتی بود که در دیدار آرتاشس تومانیان و بیوک علیمرادلو مدیرعامل گروه بهمن مورد رایزنی و گفت وگو قرار گرفت.
آنچه از روابط ایران و ارمنستان حائز اهمیت است؛ اینکه روابط دو کشور همواره دوستانه و مقامات تهران-ایروان از ظرفیت ها و پتانسیل های دو طرف بر توسعه مناسبات در مسیر تعاملات تاکید دارند.
ارمنستان با حدود ۳۰ هزار کیلومتر مربع مساحت و بیش از۳ میلیون نفر جمعیت در منطقه قفقاز با ترکیه، گرجستان، جمهوری آذربایجان و ایران هم مرز است.
این کشور منطقه قفقاز جنوبی به دلیل هم مرز بودن با ایران از اهمیت ویژه ای در مراوادات اقتصادی برخوردار بوده و می تواند پلی میان ایران و کشورهای عضو اتحادیه اورآسیا باشد.
در این میان، گسترش روابط اقتصادی ایران و ارمنستان  و افزایش سطح تجاری ۳۲۰ میلیون دلاری فعلی اولویت اصلی خواهد بود که در صورت توافقات طرفین در حوزه خودروسازی می تواند سهم تجاری بیشتری از مناسبات اقتصادی تهران-ارمنستان برای کشور به ارمغان آورد.

مذاکرات خوبی با مدیران گروه بهمن داشتم
آرتاشس تومانیان سفیر جمهوری ارمنستان در تهران در حاشیه بازدید از بهمن موتور در ارزیابی از توانمندی جمهوری اسلامی ایران در حوزه خودروسازی گفت: با اینکه نظر تخصصی در این مورد  نمی توانم بدهم، اما  صنعت خودروسازی یکی از صنایع مهم در ایران به شمار می رود.
وی افزود: گروه بهمن یک گروه منسجم و با قابلیت و توانمندی های زیادی در خودروسازی به شمار می رود و دو خودروی تولید شده دیگنیتی و فیدلیتی توانسته با استاندارهای روز جهانی برابری کند.
سفیر جمهوری ارمنستان در تهران با تاکید بر اینکه خودروهای تولیدی گروه بهمن از نظر کیفیت و قیمت معیارهای خوبی دارد، تصریح کرد: با مدیران ارشد گروه بهمن پیرامون نحوه همکاری و تعامل دو جانبه مذاکرات خوبی داشتم، اما نیاز است این تمامی شرایط جداگانه مورد بررسی قرار گیرد تا بهتر بتوانیم زمینه همکاری دو طرف را بوجود بیاوریم.

  • منبع : گروه خودروسازی بهمن
برچسب ها