مسافرت با خانه متحرک

کمپرهایی که شبیه به خانه هستند و چارچوب آن شبیه حرف آ‌ A در زبان انگلیسی است طرفداران زیادی دارند؛ چون سبک تر هستند، راحت تر سوار می شوند و نور ورودی به آن به مراتب بیشتر است. مهمتر این که در برابر عناصر بیرونی مثل باد و طوفان و غیره محافظت بیشتری ایجاد می کنند.

شرکتی به نام آلینر Aliner کمپری تولید کرده که در اصطلاح پاپ آپ pop-up است یعنی به راحتی سر هم می شود و همان طور که از اسم آن پیدا است مثل چادرهای مسافرتی خیلی راحت جمع و خیلی راحت باز می شود و به دلیل چارچوب شبیه به حرف آ A‌ در زبان انگلیسی، فضای داخلی آن بسیار زیاد است تا جایی که وقتی به طور کامل باز می شود، ۴ نفر می توانند در آن راحت باشند.

این کمپر را ون لایف تریدر Vanlife Trader در معرض فروش قرار داده که می توان جداگانه یا با کامیونت ۴X4 اورلندینگ میتسوبیشی مدل ۲۰۰۸ فوسو Fuso‌ خریداری کرد. این کمپر را می توان روی هر کامیونتی که قسمت بار آن مسطح است قرار داد. امکان یدکی کشی آن به صورت سوا از خودرو هم امکان پذیر است.

این کمپر را می توان ظرف ۱۵ دقیقه مثل چادر جمع کرد. وقتی باز می شود، چهار نفر می توانند در فضای داخل آن بخوابند. این کمپر به دوش داخلی و پنل خورشیدی مجهز است. قیمت این کمپر ۲۲ هزار دلار تعیین شده است که با کامیونت میتسوبیشی به ۴۷ هزار دلار می رسد.

  • منبع : Vanlife Trader
برچسب ها