طراحی و تولید خودروی شاهین نقطه عطفی در کارنامه شرکت سایپا است

به گزارش شبکه تلویزیونی اقتصادایران، به نقل از خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اتکای بیش از پیش به توانمندی‌های داخلی در طراحی و تولید خودروی شاهین را گام بلندی برای مقابله با تحریم‌ها اعلام و بر قابلیت‌ها و نقاط برجسته این خودرو در حوزه طراحی و رعایت استانداردهای ایمنی تاکید کرد.

علی‌اکبر کریمی با بیان اینکه طراحی و ساخت خودروی شاهین نقطه مثبتی در کارنامه شرکت سایپا محسوب می‌شود، اظهار داشت: پس از حرکت شرکت سایپا در تولید و عرضه محصولات جدید، طراحی و تولید خودروی باکیفیت و با استاندارد بالای شاهین به منزله نقطه عطفی در روند فعالیت این شرکت خواهد بود.

وی با توجه به تحریم ظالمانه صنعت خودروی کشور اتکای بیش از پیش به توانمندی‌های داخلی در طراحی و تولید خودروی شاهین و داخلی‌سازی ۸۵ درصدی این محصول را گام بلندی برای مقابله با تحریم‌ها اعلام کرد و افزود: بدین ترتیب خودروی شاهین می‌تواند به عنوان یک خودروی ملی تلقی شده و در عین حال در جلب ذائقه و تامین نیاز مصرف‌کنندگان موفق باشد و از فشار خارجی بر صنعت خودروی کشور نیز بکاهد.

این عضو کمیسیون ویژه جهش تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی همچنین ضمن تایید این مطلب که گارانتی سه ساله یا ۶۰ هزار پیمایشی که از سوی خودروسازی سایپا برای محصول جدید شاهین در نظر گرفته شده، حرکت تدریجی در جهت انطباق با واقعیت‌های صنعت خودرو در سطح جهانی است، تاکید کرد: ارتقای داوطلبانه استاندارد کیفی خودروهای داخلی اقدامی بسیار مثبت در جهت افزایش اعتماد عمومی نسبت به صنعت خودروی داخلی و تامین حقوق مصرف‌کنندگان به شمار می‌رود.

کریمی در ادامه تصریح کرد: این حق مصرف‌‌کنندگان است که از حق انتخاب میان خودروهای داخلی و خارجی برخوردار باشند و خودروسازان داخلی زمانی می‌توانند موفق باشند که تولیدات خود را در یک فضای رقابتی عرضه کنند.

وی با بیان اینکه روند ارتقای کیفیت در صنعت خودروی داخلی، یک مطالبه عمومی و جدی است، اذعان داشت: ارتقای پیوسته کیفیت و ایمنی خودروهای داخلی و انطباق با استانداردهای جهانی یک انتظار همگانی از دست اندرکاران صنعت خودروی کشور است که به فعلیت درآمدن این موضوع، موجب کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای و جلب رضایت مصرف‌کنندگان شده و در عین حال امکان بالقوه صادرات فراهم خواهد شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص انتشار دو ویدئو از آزمون تست کیسه هوا و تست تصادف از خودروی شاهین و موفقیت این خودرو در کسب استاندارد ECE R95 خاطرنشان کرد: طی بازدیدی که اعضای کمیسیون صنایع مجلس از خودروی شاهین در شرکت سایپا به عمل آوردند، قابلیت‌ها و نقاط برجسته و ممتاز این خودرو در حوزه طراحی و ایمنی مشاهده شد که امیدواریم این محصول در جلب ذائقه مصرف‌کنندگان موفق باشد.

    برچسب ها