درخشش شرکت خدمات ارتباطی رایتل در آخرین رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران

به گزارش شبکه تلویزیونی اقتصادایران،  رتبه‌بندی «IMI-100» مانند رتبه‌بندی‌های مهم و معتبر جهانی همچون «FORTUNE-500»برتری شرکت‌ها را از جنبه‌هایی همچون فروش، سودآوری یا بازده فروش نشان می‌دهد.

در این ارزیابی، شرکت رایتل در بین پانصد شرکت برتر ایران از نظر شاخص«دارایی» رتبه دهم و شاخص «ارزش افزوده» رتبه دوازدهم را از آن خود کرد. همچنین این اپراتور موفق شد رتبه سی و سوم را در شاخص «اشتغال» از میان پانصد شرکت برتر ایران، کسب کند.

در این رتبه‌بندی، شرکت‌های برتر بر اساس شاخص‌هایی همچون «بیشترین فروش»، «بیشترین سودآوری»، «بالاترین ارزش بازار»، «بالاترین ارزش افزوده»، «بیشترین دارایی»، «بالاترین اشتغال‌زایی» و «بالاترین بهره‌وری کل عوامل» معرفی و تقدیر شدند و رایتل در گروه «ارتباطات و مخابرات» از نظر شاخص‌ «رشد فروش» موفق به کسب رتبه نخست شد.

این رتبه‌بندی که سالانه ۵۰۰ شرکت بزرگ و تاثیرگذار را در اقتصاد کشور معرفی می‌کند، با هدف شناسایی جایگاه بنگاه‌های اقتصادی و گروه‌های صنعتی (رشته‌های مختلف کسب‌وکار)، گسترش رقابت بین بنگاه‌های اقتصادی و کمک به سیاست‌گذاران اقتصادی کشور صورت می‌گیرد.

سازمان مدیریت صنعتی ایران، به‌عنوان تنها متولی رسمی و معتبر ارزیابی صنایع کشور، از سال ۱۳۷۷ اقدام به رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران کرده و بیست‌وسومین رتبه‌بندی صورت گرفته بر اساس عملکرد سال ۱۳۹۸ شرکت‌ها بوده است.

 

    برچسب ها