امضای تفاهم‌نامه شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با شرکت گاز رومانیایی

به گزارش شبکه تلویزیونی اقتصادایران، به موجب این یادداشت تفاهم که بین رضا نوشادی – مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران و میهای تاناسِس‌کو از مدیران شرکت vest رومانی امضا شد، مقرر گردید شرکت مهندسی و توسعه گاز  ایران در زمینه انجام خدمات مهندسی و احداث خطوط انتقال گاز، تاسیسات تقویت فشار گاز و توسعه مخازن ذخیره سازی گاز در کشور رومانی، همکاری‌های لازم را با این شرکت انجام دهد.

نوشادی با اشاره به مذاکرات دوجانبه بین طرفین که با حضور نماینده مدیریت امور بین الملل شرکت ملی گاز ایران انجام شد، هدف از امضای این تفاهم‌نامه را بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری مشترک و تعامل در زمینه های مختلف نظیر امکان سنجی احداث پالایشگاه، نیروگاه و خطوط لوله گاز عنوان و اظهار کرد: این تفاهم نامه به منظور تبادل دانش، تخصص و تجربیات طرفین در حوزه‌های مشترک کاری و ایجاد کارگروهی با حضور نمایندگان طرف‌های ایرانی و رومانیایی به امضاء رسید.

وی افزود: همانطور که پیشتر در امضای تنفیذ قرارداد میدان شوریجه D عنوان شد، شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران، فتح قله‌های رفیع را هدف گذاری کرده است و امروز این شرکت پس از کسب موفقیت در توسعه شبکه توزیع و انتقال گاز کشور، عزم این را دارد که توانایی‌ها و ارتباطات خود را  فراتر از مرزهای  کشور گسترش دهد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران ادامه داد: مطلع هستیم که مسیری پر پیچ و خم و طولانی در پیش داریم و موانع بسیاری فرا روی ما قرار خواهند داشت اما نباید از مواجهه با مشکلات هراسید و با پایمردی و ثبات قدم در پیمودن مسیر، به مدد الهی به اهداف مدنظر دست خواهیم یافت.

نوشادی ابراز امیدواری کرد با جدیت در پیگیری و عملیاتی سازی مفاد تفاهم نامه، راه برای تعمیق و گسترش مناسبات در مراحل بعدی باز شده و از مسیر این همکاری ها، ثمرات پرباری برای مردم و کشور حاصل شود.

    برچسب ها