امسال ۵۰ هزار دستگاه تارا در ایران خودرو تولید می‌شود

به گزارش شبکه تلویزیونی اقتصادایران، محسن صالحی‌نیا، در بازدید از کارخانه کابل خودرو سبزوار و افتتاح و بهره‌برداری پروژه‌های این کارخانه افزود: با توجه به رفتار خلاف اصول حرفه‌ای تجارت بین‌الملل شرکای خارجی صنایع ایران بعد از تحریم‌های غیرقانونی آمریکا، تولید قطعاتی که تا پیش از این در صنعت خودرو وارداتی بود با توانمندی‌های سازندگان کشور، بومی‌سازی شده است.
وی گفت: تولید قطعات بومی خودروهای مونتاژی و توسعه و اصلاح ساختار و نوسازی و بالا بردن کیفیت تولید با استفاده از ظرفیت‌های داخلی در اولویت برنامه‌های ایدرو قرار دارد.
رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، با بیان این‌که امسال ۵۰ هزار دستگاه محصول تارا در شرکت ایران‌خودرو تولید می شود، خاطرنشان کرد: با طرح‌های توسعه‌ای که تعریف شده و با میزان تولید خودرو و به کارگیری نیروهای متخصص، گسترش و نوسازی صنعت خودرو در کشور فراهم می‌شود.
گفتنی است، طرح‌های توسعه‌ای شرکت کابل خودرو سبزوار ایران‌خودرو شامل مجموعه کابل‌های کنترل و شیشه بالابرهای خودروی تارا، شیشه بالابرهای خودرو دنا پلاس، داخلی سازی دی.سی موتور شیشه بالابر و راه اندازی دستگاه استرند بافت است به دست معاون وزیر صمت افتتاح شد.
کارخانه تولید کابل خودرو سبزوار در زمینه تولید انواع کابل، مجموعه شیشه بالابر و موتورهای برف پاک کن فعالیت می کند و بیش از ۳۰۰ نفر در این واحد تولیدی مشغول کار هستند.

  • منبع : ایکوپرس
برچسب ها