از غرفه ذوب آهن اصفهان در سومین نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی

به گزارش شبکه تلویزیونی اقتصادایران، سومین دوره نمایشگاه ساخت و تولید ایرانی به مناسبت هفته پژوهش در محل نمایشگاههای بین المللی تهران برگزار گردید و ذوب آهن اصفهان بعنوان شرکت پیشرو در نوآوری ، خلاقیت و بومی سازی با حضور فعال در این نمایشگاه به ارائه نیازهای فناورانه و بومی سازی خود پرداخت که مورد استقبال مقامات کشوری ، شرکت های دانش بنیان دانشگاهیان و صاحبنظران قرار گرفت. ذوب آهن اصفهان در سال پشتیبانی ها و مانع زدایی ها از تولید و با مدنظر قراردادن مقوله پژوهش و فناوری بعنوان یکی از عوامل پشتیبانی تولید در راستای ساخت داخل گام های اساسی برداشته و در این نمایشگاه دستاوردهای خود در زمینه بومی سازی ، ساخت داخل و همچنین نیازهای فناورانه خود را ارائه نمود که تعدادی از اعضای هیئت دولت از جمله معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، وزیر علوم تحقیقات و فناوری ، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ، وزیر جهاد کشاورزی و معاون حقوقی رئیس جمهور و همچنین صاحبنظران علمی پژوهشی و شرکت های دانش بنیان با حضور در غرفه ذوب آهن اصفهان از نزدیک با دستاوردهای ساخت داخل و نیازهای فناورانه و بومی سازی شرکت آشنا شدند و توضیحات لازم از سوی کارشناسان شرکت در این خصوص ارائه گردید.
همت وخودباوری کارکنان ذوب آهن اصفهان زمینه‌ساز تولید ریل ملی شد

محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی کشور در بازدید از غرفه ذوب‌آهن اصفهان در سومین نمایشگاه تقاضای ساخت تولید ایرانی(تستا) با بیان خاطراتی از دوران حضور خود در وزارت راه در زمانی که برنامه تولید ریل ملی در ذوب آهن اصفهان با اتکا به توانمندی و پشتکار پرسنل ذوب آهن اصفهان در دستور کار این شرکت قرار گرفته بود، اعتقاد و باور به همت، تلاش و خودباوری کارکنان ذوب آهن اصفهان را زمینه‌ساز تولید ریل ملی دانست. وی با بیان نحوه همکاری این دو سازمان مهم در کشور یعنی راه‌آهن جمهوری اسلامی و ذوب‌آهن اصفهان، تولید ریل و همچنین ملحقات مربوطه را با ارزش اعلام نمود. اسلامی اظهار داشت :بهره‌گیری از دانش هسته‌ای در زمینه‌های مختلف صنعتی از جمله صنعت فولاد گستردگی وسیعی دارد همچنانکه ذوب‌آهن در حال حاضر یکی از استفاده کنندگان دانش هسته‌ای در بخش‌هایی همچون سیستم‌های کنترلی و نظارت است . بر این اساس امکان گسترش و توسعه همکاری‌ها و ارتباطات در زمینه‌های مختلف بهره‌گیری از دانش هسته‌ای فراهم می باشد.
وی افزود : با توجه به زمینه‌های فعالیت هر دو مجموعه امکان همکاری در پروژه‌های توسعه همدیگر وجود دارد.
لازم به ذکر است در روز سوم برپایی نمایشگاه تقاضای ساخت تولید ایرانی (تستا) و همزمان با حضور تیم سازمان اترژی اتمی کشور در غرفه ذوب‌آهن اصفهان در خصوص نحوه تعامل و همکاری با مراکز علمی-پژوهشی و شرکت‌های دانش‌بنیان در تامین نیازهای فن‌آورانه شرکت و نحوه  اعلام این نیازها ،  توضیحاتی توسط کارشناسان ذوب آهن ارائه گردید.

معاونت حقوقی رئیس جمهور آماده هرگونه حمایت و پشتیبانی از ذوب‌آهن اصفهان می باشد

محمد دهقان معاون حقوقی رئیس جمهور در بازدید از غرفه ذوب‌آهن اصفهان در سومین نمایشگاه تقاضای ساخت تولید ایرانی(تستا) در جریان اقدامات و فعالیت‌های انجام گرفته در خصوص تامین نیازهای فن‌آورانه شرکت قرار گرفت.
همچنین در این بازدید و با توجه به برخی نیازمتدی‌های حقوقی مطرح شده، امکان بهره‌مندی از ظرفیت‌های ملی حمایتی مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
معاون حقوقی رئیس جمهور با توجه به اینکه مسئولیت انجام برخی حمایت‌های ملی همچون بکارگیری فرصت‌ها و مزایای قانون رفع موانع تولید و به ویژه ماده ۱۲ این قانون بر عهده این معاونت ریاست جمهور می باشد، در خصوص ارائه هرگونه مساعدت و کمک در بهره‌مندی از مزایای این ظرفیت‌های ملی قول همکاری داد.
لازم به ذکر است قانون رفع موانع تولید و به ویژه ماده ۱۲ این قانون که از سال ۱۳۹۴ تصویب و ابلاغ شده است، ایجاد کننده بسترهای حمایتی گسترده‌ای است که می‌توان بر اساس آن بودجه های مربوطه تا سقف میزان سرمایه‌گذاری در زمینه‌هایی که باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی، صرفه‌جویی در مصرف آب، حفظ منابع زیست محیطی و … می‌گردند را به صورت یارانه نقدی از طرف دولت تامین نمود.

 تقدیر وزیر جهاد کشاورزی از اقدامات فن‌آورانه کشاورزی و محیط زیستی ذوب‌آهن اصفهان
سید جواد ساداتی نژاد و تیم همراه در غرفه ذوب‌آهن اصفهان حضور یافتند و کارشناسان این شرکت در خصوص نحوه تعامل و همکاری با مراکز علمی-پژوهشی و شرکت‌های دانش‌بنیان  در تامین نیازهای فن‌آورانه شرکت و نحوه اعلام این نیازها توضیحاتی ارائه دادند.
در این بازدید در زمینه فعالیت‌‌های گسترده ذوب ‌آهن اصفهان همچون تلاش در بکارگیری گونه‌های مقاوم گیاهی، استفاده از فن‌آوری‌های به روز حفظ و جذب آب در آبیاری گیاهان و … در عرصه کشاورزی که با داشتن بزرگترین فضای سبز اقدامات صورت گرفته صنعتی از پیشگامان در این زمینه می‌باشد، توضیحاتی ارائه شد که بر این اساس مورد تقدیر وزیر جهاد کشاورزی قرار گرفت.
دکتر پیمان صالحی معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از غرفه ذوب آهن اصفهان در سومین نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی گفت، ذوب آهن اصفهان بعنوان مادر صنعت فولاد ایران در فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی پیشرو است و  این وزارتخانه آمادگی دارد  در زمینه سیاستگذاری در جهت رفع نیازهای فناورانه با ذوب آهن اصفهان همکاری نماید. در این بازدید کارشناسان شرکت نیز توضیحات لازم را در خصوص سابقه همکاری ذوب آهن اصفهان با مراکز دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان  به منظور استفاده از ظرفیت های آنها برای رفع نیازها و ساخت داخل ارائه نمودند.
  • منبع : ذوب آهن اصفهان
برچسب ها